Dreimal Deutsch 2016 – drugi etap konkursu

DSC7798dreim

W czwartek 25 lutego w naszej szkole odbył się drugi etap mazowieckiego konkursu wiedzy realioznawczej o krajach niemieckiego obszaru językowego „Dreimal Deutsch”. Była to już czwarta edycja zmagań konkursowych, których organizatorem jest Wydział Germanistyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz IV Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Warszawie. Głównym partnerem konkursu – podobnie jak w latach ubiegłych – jest Wydawnictwo „Nowa Era”, a patronat honorowy sprawują: Burmistrz Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy Tomasz Kucharski, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec, Ambasada Szwajcarii, Ambasada Austrii, Austriackie Forum Kultury, Stowarzyszenie Bundestag Alumni Polska oraz Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży. W drugim etapie zmagań konkursowych wzięli udział uczniowie z sześciu warszawskich szkół średnich: XCIX LO im. Zbigniewa Herberta, XXIII LO im. Marii Skłodowskiej-Curie, XL LO im. Stefana Żeromskiego. XLVI LO im. Stefana Czarnieckiego, XLIX LO im. Johanna Wolfganga Goethego, Zespołu Szkół nr 117 oraz jednej szkoły spoza Warszawy: IV LO im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach. Siedem drużyn pracujących w czteroosobowych zespołach odpowiadało na pytania dotyczące historii, geografii oraz kultury Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Pytania nie były łatwe, na szczęście uczniowie byli dobrze przygotowani i poradzili sobie z większością z nich. Do finału zakwalifikowało się sześć drużyn. Największą liczbę punktów zdobyła reprezentacja XCIX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta. Trzeci finałowy etap tegorocznego konkursu „Dreimal Deutsch” oraz uroczysta gala odbędą się 14 kwietnia o godzinie 11:00 w siedzibie Instytutu Germanistyki UW przy ulicy Dobrej 55 w Warszawie.

dar1

srebrne-liceum-2016

lipiec 2018
25 26 27 28 29 30 1