Varsavianistyczna szkoła

Certyfikat pozostał w sferze marzeń. Jeszcze za mało czujemy się Warszawiakami!

Niemniej jednak, nasze działania nie pozostały niezauważone przez Towarzystwo Przyjaciół Warszawy!

Za zaangażowanie w organizację przedsięwzięć nagrodzeni zostali uczniowie klasy I C, którzy poświęcili swój czas na prace związane z wewnątrzszkolnym konkursem klas pierwszych w ramach działań Klubu Varsavianistycznego.

Odznaki Młodego Przyjaciela Warszawy w stopniu brązowym otrzymali:

1. Daria Zakrzewska

2. Remigiusz Małek

3. Piotr Szymański

4. Weronika Biront

 

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!!!

 

KLUB VARSAVIANISTYCZNY

ZDOBYWAMY CERTYFIKAT VARSAVIANISTYCZNA SZKOŁA

W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy do projektu, którego celem jest zdobycie certyfikatu „Varsavianistyczna szkoła”. Jest to projekt międzyprzedmiotowy, zatem wymagał zgody i zaangażowania wielu osób.

Warszawa i jej mieszkańcy to temat – rzeka. Można go omawiać na różne sposoby. My nasze działania skoncentrowaliśmy na podpowiedziach Organizatorów projektu , którym jest Towarzystwo Przyjaciół Warszawy. Działań i wydarzeń było niemało, a to ciągle jeszcze nie koniec, choć czas płynie i terminy gonią…

Szczegóły naszych dokonań zamieszczone są w sprawozdaniach, które były sukcesywnie przesyłane do TPW, a których treść i dokumentacja fotograficzna zostały zamieszczone poniżej.

Wykrojenie czasu na działania varsavianistyczne niejednokrotnie graniczyło z cudem wobec mnogości rozmaitych wydarzeń w życiu naszego Liceum. Niekiedy trzeba było specjalnej zachęty dla uczestników, ponieważ pracowaliśmy również w soboty… Pogoda też nie zawsze zachęcała do wyjścia w teren…

Każde wydarzenie wymagało wcześniejszego omówienia z prowadzącym zajęcia oraz uczestnikami, zaś po, należało raz jeszcze przyjrzeć się zajęciom, żeby móc napisać sprawozdanie z wydarzenia oraz dołączyć odpowiednią dokumentację fotograficzną.

Do mnie, jako szkolnego koordynatora projektu, należało pilnowanie terminów poszczególnych zajęć, zdobywanie chętnych do udziału w nich oraz strona ściśle merytoryczna – weryfikowanie pomysłów na zajęcia oraz sprawozdawczość i kontakt z Organizatorem. Oprócz zajęć lekcyjnych i niektórych pozalekcyjnych, osobiście uczestniczyłam w przedsięwzięciach i to nie tylko z „ urzędu”, lecz także jako rodowita warszawianka, żywo zainteresowana projektem, żeby być może w przyszłości zarazić warszawiaków i nie-warszawiaków miłością do mojego rodzinnego miasta…

Chciałabym, żeby nasz Klub Varsavianistyczny rozwijał się i dołączały do nas coraz to nowe osoby, które chcą dowiedzieć się więcej o mieście, w którym się uczą, choć niekoniecznie mieszkają.

Towarzystwo Przyjaciół Warszawy, z którym mam nadzieję podtrzymać kontakt, ma bardzo wiele do zaoferowania chętnym poznania historii i ciekawostek związanych z Warszawą. I już niekoniecznie tylko w ramach projektów, lecz także jako miłośnikom naszego miasta. Jest to wiedza z wielu dziedzin tak, że każdy może znaleźć coś dla siebie.

W tym miejscu przyszedł czas na podziękowania wszystkim, którzy szczególnie włączyli się w tegoroczny projekt zdobywania certyfikatu Varsavianistyczna szkoła.

Zostało wysłanych ponad DWADZIEŚCIA sprawozdań do TPW, a wszystko to Wasza zasługa. Zatem odbyło się ponad DWADZIEŚCIA wydarzeń, które wpisują się w działalność Klubu Varsavianistycznego.

Za to wszystkim, którzy wzięli udział, bardzo serdecznie dziękuję, choć to jeszcze nie koniec, ciągle piłka w grze i choć bardzo chcemy być Varsavianistyczna szkołą, może okazać się, że na to w nas Warszawy za mało… Ale bądźmy dobrej myśli i przejdźmy do konkretów w sprawie podziękowań!:)

Dziękuję Pani Dyrektor Marzennie Zaworskiej za zainteresowanie mnie tematem;

Pani Dyrektor Kamili Załuskiej za podpowiedzi w kwestiach formy organizacji wydarzeń oraz czasu ich wykonania;

Nauczycielom: p. Marcie Gordon, p. Elżbiecie Kozdrowicz, p. Agnieszce Gruchelskiej, p. Agnieszce Chechlińskiej, p. Tadeuszowi Bąkowi, p. Krzysztofowi Kotwickiemu, p. Piotrowi Gisickiemu za zrozumienie i osobiste zaangażowanie w realizację projektu;

Redaktorom gazetki szkolnej za poważne potraktowanie tematu;

Wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w projekcie, a zwłaszcza „ czwórkom” z klas pierwszych;

Wszystkim Nauczycielom, którzy okazali wspaniałomyślność i zrozumienie dla realizacji projektu i zgodzili się na uczestnictwo uczniów, choć nie zawsze było to łatwe.

Czekamy z niecierpliwością do końca maja na wyniki naszej pracy.

Jednak już teraz wiem, że bez względu na wynik, warto było rozejrzeć się dookoła…J

Szkolny koordynator projektu Varsavianistyczna szkoła

Hanna Pacek

Sprawozdania:

Sprawozdanie 1 - quiz.pdf

Sprawozdanie nr 2.pdf

sprawozdanie nr 3.pdf

Sprawozdanie nr 4.pdf

Sprawozdanie nr 5.pdf

Sprawozdanie nr 6.pdf

Sprawozdanie nr 7.pdf

Sprawozdanie nr 8.pdf

Sprawozdanie nr 9.pdf

Sprawozdanie nr 10.pdf

Sprawozdanie nr 11.pdf

Sprawozdanie nr 12.pdf

Sprawozdanie nr 13.pdf

Sprawozdanie nr 14.pdf

Sprawozdanie nr 15.pdf

Sprawozdanie nr 16.pdf

Sprawozdanie nr 17.pdf

Sprawozdanie nr 18.pdf

Sprawozdanie nr 19.pdf

Sprawozdanie nr 20.pdf

Sprawozdanie nr 21.pdf

Wielki Festyn Rodzinny 20.pdf

Zacznik - zonkile.pdf

Zacznik - sesja mickiewiczowska.pdf


srebrne-liceum-2016

lipiec 2020
P W Ś C Pt S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

  Należymy do szkół stowarzyszonych UNESCO       Uzyskaliśmy dyplom Fundacji "Azylu Pod Psim Aniołem"   Uczniowie szkoły biorą udział w akcji "Mam haka na raka"